מה קורה בהודו

הזמינו מלון ומונית בהודו באתר ההזמנות שלנו באנגלית

WHATS UP IN INDIA

ג'אמו וקשמיר

ג'אמו וקשמיר יעד חם למטייל

שם: ג'אמו וקשמיר
איזור: מדינה בצפון הודו, ממוקמת בהרי ההימלאיה, גובלת בצפון ובמזרח בסין בחבלים שינג'יאן וטיבט, במערב ובצפון- מערב בפקיסטן ובדרום- במדינות הודו- הימאצ'ל פראדש ופנג'אב. מדינת ג'אמו וקשמיר מחולקת לשלושה חלקים עיקריים – ג'אמו, עמק קשמיר ולדאק.
עיר בירה: ג'אמו
כמות תושבים: 12.55 מיליון (2011)
שפה: קשמירית ואורדו
דת: אסלאם, הינדואיזם, בודהיזם וסיקיזם
עונה: העונה המומלצת לחבל קשמיר הינה בין החדשים אפריל לאוקטובר – מזג אוויר יבש ונעים.
לה ולדאק – העונה המומלצת היא יולי עד ספטמבר, בשאר חודשי השנה הדרך ללה חסומה ואף שדה התעופה סגור.
מונסונים: יולי -אוגוסט, עדיין מזג אוויר נעים לתיירים.

איך להגיע ומאיפה: התחנה המרכזית במדינה ממוקמת בבירת קשמיר – סרינגר, ממנה תוכלו לקחת אוטובוסים או ג'יפים לג'אמו, משך הנסיעה הוא כ-6 שעות. לג'אמו ניתן להגיע אף מדרמסלה, הנסיעה היא נסיעה יומית- יוצאת בבוקר. גם לעיר פט'אנקוט, מפט'אנקוט יוצאים אוטובוסים אל מנאלי, אמריצר, דרמסלה ודלהי. העיר נמצאת במרחק שעתיים מג'אמו.
מומלץ להגיע לקשמיר בג'יפ מכיוון שיש המספרים שהנסיעה לקשמיר בלוקאל (אוטובוס מקומי) קשה, עוברת בדרכים תלולות ולעיתים האוטובוס עשוי להיתקע בגלל מפולות סלעים על הכבישים. בנוסף במקרים רבים אין מספיק מקומות ישיבה באוטובוס ותאלצו לעבור חלק מהנסיעה בעמידה. אך בכל זאת, תזכרו שגם זו חוויה.
קשמיר ללה (Leh) – תיירים רבים מעדיפים לדלג על אחת הדרכים נחשבות למסוכנות ביותר, ולוקחים טיסה מניו-דלהי ישירות לשדה התעופה של לדאק. אך בכל זאת ישנם תיירים רבים הרוצים להרוויח את הדרך היפה וכמובן גם לחסוך את הוצאות הטיסה, מכאן שניתן לקחת ג'יפ ממנאלי ללה, לרוב עוצרים לישון לילה בדרך וממשיכים בנסיעה של יומיים. אך אם תרצו לצאת מקשמיר ללה, ישנם שתי אופציות – ג'יפ (בדרך כלל גם נסיעה של יומיים) או אוטובוס ממשלתי, האוטובוס יוצא בשמונה בבוקר מסרינגר ללה, גם כאן הנסיעה אורכת יומיים, עם עצירה של לילה בעיר קארגיל (Kargil), ההגעה ללה מתוכננת לצהרי היום השני.
הניידות בין ההרים והמחוזות בג'אמו וקשמיר היא ברובה אוטובוסים/ סמי סליפר.
סוגי תיירות: כל הסוגים אך יחסית מעט ישראלים. האזור נחשב למוסלמי למדי ולא חובב ישראל כמו שאר הודו.
 

יעדים לטיול בג'אמו וקשמיר:

 
  • טיולי אופניים בלה– לשאול סוכנויות במקום. ג'יפ לוקח עד קצה ההר ומשם יורדים באופניים.
  • טיול בעמק נוברה
  • אגם פאנוגונג כ-5 שעות נסיעה מלה
  • אגם מורירי כ-5 שעות נסיעה מלה
  • פסטיבל מסכות בודהיסטי אזור לה
  • רפטינג מדברי- לה
  • ארמון לה
  • לינה בעמק נוברה, כפר טורטוק
 

ג'אמו וקשמיר סיכום

 
ג'אמו וקשמיר היא המדינה היחידה בהודו שנהנתה עד לאחרונה מאוטונומיה מיוחדת והיחידה בהודו שלה יש דגל וחוקה משלה. הנופים במדינה הם בין היפים ביותר בכל תת היבשת- הרים מושלגים, גבעות מיוערות, פריחה מושלמת ,קרחונים ופלגי מים. בקשמיר נמצאים אתרי טיפוס הרים, מהטובים ביותר בהודו ובנוסף להם אתרי סקי מעולים. בעיר הבירה של קשמיר- סרינגר, תוכלו למצוא בתי סירה הניצבים על האגם.
× שלח הודעה ב WhatsApp