מה קורה בהודו

הזמינו מלון ומונית בהודו באתר ההזמנות שלנו באנגלית

WHATS UP IN INDIA

דלהי העתיקה

יעד טיולים עיקריים ומקומות תרבותיים מידע מלא למטייל המתחיל בהודו

שם: דלהי העתיקה (Old Delhi) שמה המקורי של העיר הוא – שאהג'אהנאבאד'.
איזור: דלהי העתיקה שוכנת על הגדה המערבית של נהר היאמונה. נהר היאמונה הוא חלק מנהר הגנגס המוכר. דלהי העתיקה מיושבת ברציפות עוד מן המאה ה-6 לספירה.
תחומה של דלהי העתיקה נמתח מן המיין בזאר שבמער ועד למבצר האדום שבמערב. היא נמצאת בתוך טריטוריית האיחוד – דלהי, שהיא טריטוריית הבירה הלאומית של הודו, ובתוכה מצוי מושב הממשל המרכזי. נמצאת במרכז הודו. דלהי הינה המטרופולין ה-8 בגודלו בעולם כולו, מבחינת גודל האוכלוסייה, והשני בהודו (אחרי מומבאי). מבחינת שטח דלהי הינה הטריטורייה הגדולה ביותר בהודו.
עיר בירה באיזור: ניו דלהי
כמות תושבים:
שפה: הינדית, אנגלית, פנג'אבי ואורדו
דת: ברובה הינדואיזם. אחוזים יחסית נמוכים של אסלאם, סיקיזם, ג'אייניזם, נצרות ובודהיזם.
עונה: מזג האוויר הנוח ביותר הוא במהלך החודשים פברואר ומרץ. בין אפריל ליולי החום בדלהי כבד, ועולה לעיתים קרובות על 40 מעלות. ביולי ואוגוסט מגיעים גשמי מונסונים הכבדים, המפחיתים את החום אך מלווים בעלייה בלחות, כשלאחריהם החום חוזר. החורף נמשך בין נובמבר לינואר, ומתאפיין בערפל כבד ובראות לקויה.
מונסונים: יולי- אוגוסט
איך להגיע ומאיפה: לדלהי העתיקה ניתן להגיע על ידי מטרו, מונית, ריקשה ואף אוטובוס מקומי.
בדלהי יש שדה תעופה גדול ואפשר להגיע אליו מארצות שונות. בתוך דלהי התחבורה מאוד מפותחת, תוכלו למצוא רכבת תחתית, "מטרו"- מערכת רכבות מפותחת, אוטובוסים שיוצאים לכל חלקי הודו. בדלהי יש הסדר מוניות רחב, יש שמשתמשים ב"אובר" ובנוסף ריקשות בכל מקום.
מרחקי נסיעה מדלהי: לאגרה 209 ק"מ, לרישיקש 229 ק"מ, לג'אייפור 264 ק"מ, לפושקאר 404 ק"מ, לאמריצר 454 ק"מ, לאודאייפור 661 ק"מ, לוראנסי 793 ק"מ, למומבאי 1,428 ק"מ, לכלכותה 1,462 ק"מ, לבנגלור 2,138 ק"מ, לצ'נאי 2,175 ק"מ.
סוגי תיירות: בדלהי העתיקה תוכלו למצוא את כל סוגי התיירים. מכיוון שבעיר ניו דלהי נמצא שדה התעופה המרכזי של הודו כולה (בנוסף יש את שדה התעופה במומבאי). ובנוסף דלהי העתיקה מושכת אליה תיירים רבים אשר רוצים להכיר את הצדדים "הקשוחים" של הודו.

יעדים לטיול בדלהי העתיקה

  • מיין בזאר (Main Bazar)– אזור תרמילאים עם אין ספור דוכנים ואכסניות (גסטהאוסים).
  • דילי האט (Dilli Haat)– במקור יריד אוכל עממי ותוצרת עבודת יד מקומית. הפך להיות מתחם קבוע לתיירים.
  • המבצר האדום – Red Fort
  • מסגד הג'אמה – Jama Masjid – מסגד ענק ומרשים.

דלהי העתיקה סיכום

דלהי העתיקה נבנתה על ידי השליט המוגולי בשם שאה ג'האן. אותו שליט אש בנה את הטאג' מאהל הידוע. דלהי העתיקה הינה חלק מטריטוריית האיחוד – דלהי שהיא המטרופולין ה-8 בגודלו בעולם מבחינת גודל אוכלוסייה, והשני בהודו (אחרי מומבאי). אם תצאו קצת מהאיזורים הרגילים לתיירים, ותקחו מונית/ ריקשה/ מטרו, לדלהי העתיקה, תקבלו הצצה לחלק הפרוע של דלהי שאותו רובנו מכירים, מהביקור הקבוע ב'מיין – בזאר'. אז צאו קצת מהאיזור הבטוח והמלא בישראלים ותראו את שאר חלקייה ההזויים של דלהי העתיקה.

× שלח הודעה ב WhatsApp