מה קורה בהודו

הזמינו מלון ומונית בהודו באתר ההזמנות שלנו באנגלית

WHATS UP IN INDIA

דלהי

דלהי- טריטוריית הבירה הלאומית של הודו. יעדי טיול עיקריים ומידע הכרחי למטייל

שם: דלהי
איזור: טריטוריית הבירה הלאומית של הודו, ובתוכה מצוי מושב הממשל המרכזי. נמצאת במרכז הודו. דלהי הינה המטרופולין ה-8 בגודלו בעולם כולו, מבחינת גודל האוכלוסייה, והשני בהודו (אחרי מומבאי). מבחינת שטח דלהי הינה הטריטורייה הגדולה ביותר בהודו.
עיר בירה: ניו דלהי
כמות תושבים: 26,495,000
שפה: הינדית, אנגלית, פנג'אבי ואורדו
דת: ברובה הינדואיזם. אחוזים יחסית נמוכים של אסלאם, סיקיזם, ג'אייניזם, נצרות ובודהיזם.
עונה: מזג האוויר הנוח ביותר הוא במהלך החודשים פברואר ומרץ. בין אפריל ליולי החום בדלהי כבד, ועולה לעיתים קרובות על 40 מעלות. ביולי ואוגוסט מגיעים גשמי מונסונים הכבדים, המפחיתים את החום אך מלווים בעלייה בלחות, כשלאחריהם החום חוזר. החורף נמשך בין נובמבר לינואר, ומתאפיין בערפל כבד ובראות לקויה.
מונסונים: יולי- אוגוסט
איך להגיע ומאיפה: בדלהי יש שדה תעופה גדול ואפשר להגיע אליו מארצות שונות. בתוך דלהי התחבורה מאוד מפותחת, תוכלו למצוא רכבת תחתית, "מטרו"- מערכת רכבות מפותחת, אוטובוסים שיוצאים לכל חלקי הודו. בדלהי יש הסדר מוניות רחב, יש שמשתמשים ב"אובר" ובנוסף ריקשות בכל מקום.
מרחקי נסיעה מדלהי: לאגרה 209 ק"מ, לרישיקש 229 ק"מ, לג'אייפור 264 ק"מ, לפושקאר 404 ק"מ, לאמריצר 454 ק"מ, לאודאייפור 661 ק"מ, לוראנסי 793 ק"מ, למומבאי 1,428 ק"מ, לכלכותה 1,462 ק"מ, לבנגלור 2,138 ק"מ, לצ'נאי 2,175 ק"מ.
סוגי תיירות: בדלהי תוכלו למצוא את כל סוגי התיירים (רוסים/ הודים/ ישראלים /ערבים ומכל השאר) מכיוון ששם נמצא שדה התעופה המרכזי של הודו כולה (בנוסף יש את שדה התעופה במומבאי).

יעדים לטיול בדלהי

  • מיין בזאר (Main Bazar)- אזור תרמילאים עם אין ספור דוכנים ואכסניות (גסטהאוסים).
  • כיכר קונאוט (Connaught Place) ששמה הרישמי ראג'יב צ'וק, מכונה בפי המקומיים "סי.פי" ומהווה מרכז עסקים חשוב בדלהי. זוהי כיכר ענק, בסגנון ויקטוריאני, בעלת 3 טבעות שנחלקת על ידי 8 רחובות רדיאלים המתחילים בטבעת הפנימית וממשיכים בקו ישר.
  • דילי האט (Dilli Haat) במקור יריד אוכל עממי ותוצרת עבודת יד מקומית. הפך להיות מתחם קבוע לתיירים.
  • מוזיאון הרכבת הלאומי– אוסף קטרים, קרונות ופריטים הקשורים בהסטוריה של מערכת הרכבות של הודו, אשר נוסדה במאה ה-19.
  • ארמון הנשיא
  • בניין הפרלמנט
  • שער הודו– אנדרטה לזכר חיילי צבא הודו אשר מתו במהלך המלחמה האפגנית.

דלהי סיכום

דלהי היא המטרופולין ה-8 בגודלו בעולם מבחינת גודל אוכלוסייה, והשני בהודו (אחרי מומבאי). אם תצאו קצת מהאיזורים הרגילים לתיירים, קחו מונית/ ריקשה/ מטרו, לאיזורים הנ"ל תמצאו שבדלהי יש חיים, צבעוניות, עושר מוגזם ליד עוני כואב ואכזרי, בטריטוריית דלהי ישנו מגוון רחב מאוד של אפשרויות.

× שלח הודעה ב WhatsApp