מה קורה בהודו

הזמינו מלון ומונית בהודו באתר ההזמנות שלנו באנגלית

WHATS UP IN INDIA

דרהמסלה

דרהמסלה עיר במחוז קאנגרה המשמשת מטה לממשלת המדינה, יעד חם לטיול!

שם: דרהמסלה
אזור: דרמסאלה הינה עיר במחוז קאנגרה שבמדינת הימאצ'ל פראדש. הימאצ'ל פראדש הינה מדינה בצפון הודו אשר גובלת מדרום בהריאנה, בדרום מזרח באוטר פרדש, במזרח באוטראנצ'ל, במערב בפאנג'אב, במזרח בטיבט ובצפון בג'אמו וקשמיר. בדרמסאלה יושבת ממשלת המדינה ומטה המחוז. בכפר מקלוד גאנצ' שהינו כלול בשטח המוניציפלי של דרמסלה, נמצא משכנם של הלדאי לאמה וממשלת טיבט הגולה.
עיר בירה: שימלה
כמות תושבים: 19,124 (2005)
שפה: הינדי ופאהארי
דת:
עונה: העונה הממולצת ביותר לטייל בדרמסלה היא בין החודשים מאי עד סוף ספטמבר. למרות שזוהי עונת הקיץ באיזור, מומלץ להצטייד בלבוש חם לשעות הערב. במהלך היום הטמפרטורות נעות בין 15 ל-20 מעלות אך לעיתים יכל להיות גשום גם במהלך היום. הלילות ניותר קרירים, סביבות ה-10 מעלות.
איך להגיע ומאיפה: דרמסלה נחשבת לאחד היעדים הפופולארים וחלק ממרכז "שביל החומוס" לכן התחבורה אליה נעשתה נוחה ביותר. ישנם מספר מקומות מרכזיים ומהם מגיעים רוב המטיילים:
דלהי – ניתן להגיע מדלהי לדרמסלה בכמה צורות, סמי-סליפר (אוטובוס לילי), זמן הנסיעה המשוער הוא כ-14 שעות. טוב לדעת שהאוטוב היוצא מהמיין בזאר מסתובב שעתיים ברחבי הודו. בשביל לדלג על עיקוב זה ניתן להגיע לנקודה הנקראת – מג'נו קא טילה. דרך נוספת להגעה מדלהי היא, רכבת עד לעיר פטנקוט, ומהעיר פתנקוט לקחת אוטובוס של כ-4 שעות נוספות. במשך היום ישנם כ-10 רכבות היוצאות מהעיר דלהי לפתנקוט. אופציה נוספת, להשכיר ג'פ עם נהג צמוד, יותר יקר אך בכל זאת מהיר ונח, אפשר לעצור בכל מקום שרוצים.
בנוסף ישנה אופציה לממהרים, טיסה. ליד דרמסלה ישנו שדה תעופה קטן – Gaggal Airport הטיסה אמורה לעלות בסביבות 200$ לכל כיוון.
מנאלי – ממנאלי לדרמסלה ניתן להגיע באוטובוס לילי או לשכור ג'יפ כולל נהג. בנוסף לאוהבי חוויות שינינו, אוטובוס מקומי – לוקאל, זמן הנסיעה המשוער הוא כ-12 שעות.
ניתן לעבור דרך אמריצר ולהרוויח עוד מקום בדרככם אל דרמסלה. זוהי עיר במדינת פנג'אב בה נמצא מקדש הזהב הידוע. רוה המתיילים רואים את אמריצר כעצירה של לילה או שניים. ומשם להמשיך באוטובוס לדרמסלה. בכל יום יוצא אוטובוס ישיר מאמריצר אל העיר דרמסלה. גם מכאן ישנה אופציה נוחה יותר, לשכור ג'יפ.
רישיקש – בכל לילה יוצא אוטובוס תיירים מרישיקש לדרמסלה
סוגי תיירות: מכל הסוגים-זהו יעד פופולארי ביותר וחלק גדול משביל החומוס.
כשמטייל נוסע לדרמסלה, הוא בעצם בדרך לאחד הכפרים, מקלודגאנג', דרמקוט או דרמסלה, אבל מטיילים לא תמיד יודעים לכן נסביר בקצרה מה התהליך, כשאתם לקוחים אוטובוס לדרמסלה, אתם מגיעים למקלוד (קיצור של מקלודגאנג') משם ניתן להמשיך, או לדרמקוט או לבאגסו, יש כאלו שמחליטים להשאר מקלוד, בגדול זה מקום עם המון תיירות לא ישראלית והמקום מציע חדרים, מסעדות וחנויות של דברים שלא תמיד ניתן להשיג בכפרים כמו באגסו ודרמקוט, זה מקום שהולכים אליו לסידורים, רוב הדברים שתצטרכו לקנות נמצא כבר במקלוד, יש מקרים שאתם מחפשים חנות חשמל או מוצר ספציפי שניתן לקנות רק בדרמסלה העיר, זה נסיעה של בערך חצי שעה בריגשה או מונית וקרוב לשעה באמצעות אוטובוס מקומי.

יעדים לטיול בדרהמסלה

  • טיולים יומיים באזור דרמסלה- יציאה למפלים
  • טריונד, יוצאים מדרמסלה, טרק ליומיים להרים עם מצפה לרכס ההימלאיה. עם אופציה ללינה בפסגת ההר.
  • יציאה מהיער של דרמקוט לכפר נאדי, שמתחתיו נמצא אגם דאל, מקום שקט ופסטורלי.
  • ויפאסנה – קורס ויפאסנה צמוד לכפר דרמקוט.
  • הכפר באגסו – כפר שקט יחסי. בו ככל הנראה תוכלו למצוא באגסו – קייק הכי טובה בעיר.
  • הכפר דרמקוט – בכפר זה תוכלו לעשות חוגים כהוות נפשכם. יש המכנים אותן "המתנס" חוגים לדוגמא- שיעורי מוזיקה למיניים, גילוף בעץ, צורפות
  • יוגה – יוגה תוכלו למצוא בעיקר באזור דרמקוט ובאגסו
  • מקדש הדלאי לאמה – המקדש ממוקם בכפר מקלוד גאנג' שם תוכלו (כדאי לברר שעות וימים ספציפיים שהדלאי לאמה אכן מופיע) לצפות בשיעורי המרגשים של הדלאי לאמה, המוני בני אדם נרגשים לראות את ההגדה המהלכת.

דרהמסלה סיכום:

דרהמסלה הינה עיר במחוז קאנגרה שבמדינת הימאצ'ל פראדש. בהימאצ'ל פראדש תוכלו לקבל טעימה מכל דבר, תרבות עשירה, אוכל הודי מפואר, מסלולי הליכה (טרקים) או ישיבות ממושכות בבתי קפה, זולה מדברים אותנטית או מסיבות לאור ירח, היכרות עם העם הטיבטי, נסיעות ארוכות ויפיפיות שהן חלק נכבד מהמסע באזור. המדינה שוכנת ברובה בתחום ההימלאיה ההודית ולכן מורכבת מפסגות הרים ועמקים בהם זורמים נחלים. בעבר, הייתה דרמסלה מחנה צבאי בריטי, אך בשנות ה-60, כאשר הסינים פלשו לטיבט והדלאי לאמה גלה מארצו, הודו העניקה לו ולארצו, מקלט בדרמסלה. כיום, דרמסלה נחשבת לאחד היעדים הפופולריים במדינת הימאצ'ל,תוכלו למצוא בה מפגש מרתק עם מגוון רחב של חוגים וסדנאות, חלק מהסדנאות מועברות על ידי מקומיים וחלק על ידי הודים מאזורים שונים בהודו. ישנם גם עוברי אורח מרחבי העולם וישראל אשר מצאו את מקומם במדינת דרמסלה ואף הם מנהלים חוגים משל עצמם. האוכל בדרמסלה מגוון במיוחד, אוכל מהעולם כולו, מסעדה יפנים, מסעדה קוריאנית, מסעדה טיבטית, מסעדה ישראלית (המכונה "הישראלית"), מסעדות איטלקיות וכמובן מסעדות הודיות מקומיות.
אז אם חשבתם, ואפילו לרגע קטן, לדלג על אחד האזורים היפים והאותטנים בצפון הודו.

יעדים עיקריים למטיילי הישראלי בדרהמסלה

דארמסללה

קאסול

מנאלי

× שלח הודעה ב WhatsApp