מה קורה בהודו

הזמינו מלון ומונית בהודו באתר ההזמנות שלנו באנגלית

WHATS UP IN INDIA

האמפי

האמפי

 

איזור: האמפי הינו כפר קטן השוכן בצפונה של מדינת קרנקטה, כ-350 ק"מ צפונית לבנגלור, בירת המדינה. קרנטקה הינה מדינה בדרום הודו אשר גובלת בצפון- מערב עם גואה, בצפון עם מהרשטרה, ובמזרח עם אנדרה פרדש, בדרום מזרח עם טאמיל נאדו ובדרום מערב עם קרלה. גבולה המערבי הוא חופי האוקיינוס ההודי. העיר בנגלור הינה העיר השלישית בגודלה בהודו כולה מהווה את אחת המוקדים העיקריים לתעשייה, כלכלה והייטק בתת היבשת.
עיר בירה באיזור: בנגלור
כמות תושבים: (2011)
שפה: קנאדה, אנגלית.
דת: מעל 80% הינדואיזם, בנוסף- אסלאם, נצרות, ג'ייניזם, בודהיזם, סיקיזם. 0.27- ללא דת.
עונה: עונה מומלצת- אוקטובר עד פברואר. מרץ עד תחילת יוני – קיץ חם.
מונסונים: יוני- אוגוסט
איך להגיע ומאיפה: האמפי יחסית קרובה למדינת גואה, כ-8 שעות נסיעה ולכן הפכה לתחנת מטיילים נוחה. הוספיט הינה העיר הקרובה להאמפי, ההתניידות דרכה נוחה מאוד לכפר.
מומבאי – ישנן 2 רכבות שבועיות יוצאות ממומביי לעיר הוספט. מהוספט יוצאים אוטובוסים בערך כל חצי שעה להאמפי. אורך הנסיעה כ-40 דקות. אוטובוס אחרון מהעיר הוספט להאמפי – 21:30.
בנגלור – ישנה רכבת לילה מבנגלור להאמפי ושמה – "האמפי אקספרס". גם כאן הרכבת מגיעה עד הוספיט ומשם ניתן לקחת אוטובוס/מונית/ריקשה.
האמפי מחולקת לשניים, כשנהר גדול מפריד בין שני צדדיו של הכפר. הסירה האחרונה שיוצאת מהצד של האמפי בזאר לצידו השני של הנהר המכונה גם "הצד הישראלי", יוצאת בשעה 18:00. לאחר שעה זאת עוד תמצאו סירות אשר יסכימו לקחת אתכם, אך זה עולה יותר.
התניידות במדינת קרנטקה כולה:
בנגלור – בעיר ישנו שדה תעופה לאומי של המדינה. מהשדה ישנם טיסות כמעט לכל יעד בהודו וגם טיסות פנימיות בתוך קרנטקה עצמה
מומלץ לקנות כרטיס לרכבת בתחנת הרכבת עצמה, באזור זה הסוכנויות לוקחות מחירים מאוד גבוהים, שלא בצדק.
בנוסף במדינה ישנם שירותי אוטובוסים רבים, נסיעות למדינות שכנות נסיעות פנימיות בתוך המדינה.
הוספט – העיר מקושרת ברכבת לעיר בנגלור ולמקומות רבים נוספים. הדרך להאמפי לרוב מתבצעת על ידי רכבת מהעיר הוספט השכנה מכיוון שלא כל הרכבות מגיעות להאמפי.
סוגי תיירות: אחת המדינות המתויירות בהודו, חביבה מאוד על תיירים רבים וכן על ישראלים. האמפי מושכת אליה תיירים מכל הסוגים וכן, תמצאו בה גם לא מעט ישראלים.
 

יעדים לטיול בהאמפי:

 
  • האטרקציה הראשונה באיזור היא פשוט לטייל ולראות, קחו אופנוע, לכו רגלית הכל אפשרי.
  • מקדש וירופקשה – בצידו של האמפי בזאר, נמצא מקדש וירופקשה המוקדש לאל שיבה. אומרים שמירושפקה היה אחד מגילגוליו של האל שיווה. בכניסה למקדש תחכה לכם פילה (כן כן, פילה אמיתית)
  • מקדש הקופים – זהו מקדש הנומאן, המקדש ממוקם על גבי תל אבנים ענק, בשביל להגיע לפסגה עליכם לטפס 800 מדרגות. מן המקדש ישנה תצפית על נופה המופלא של האמפי, מומלץ מאוד לשקיעה.
  • גבעת Hemakuta Hill – על גבעה זו פזורים מקדשים רבים נחשב לאתר חשוב מאוד באזור.
  • מקדש קרישנה
  • פאראדייס paradises – אולי המקום היפה ביותר באזור. ממש ככה, גם עדן של טבע.
 

האמפי סיכום

 
האמפי הינה כפר קטן בצידה הצפוני של מדינת קרנטקה.. בקרנטקה נמצאת בירת ההייטק של הודו- העיר בנגלור, כמו כן יש בה יעדי תיירות פופולריים כגון חוף אום ביץ', מייסור- בירת התרבות של קרנטקה.האמפי, המהווה אתר מורשת עולמי ומשאיר את התיירים פעורי פה לנוכח הסלעים הענקיים לצד שדות אורז. המדינה מושכת אליה תיירים רבים, לא סתם. היא מזמינה ונוחה מאוד להתניידות. יש בה חופים קסומים, ושינויי נוף מרהיבים. שדות האורז וערמות סלעים. המקומיים מספרים שהשילוב הלא נתפס קרה בעקבות כעס של האל הנומאן הידוע (אל הקופים). אך אין ספק שהאמפי היא הפנינה של המדינה ויש שיגידו שאף הפנינה של הודו כולה. אתם שואלים למה?! אז דבר ראשון פשוט תביאו את עצמכם אל הכפר הקסום אך בכל זאת אנסה להעביר את החוויה, האמפי מציעה שילוב נדיר של שדות אורז וערמות סלעים לא טבעיות בעליל. האזור קטן, אך נופים משתנים אל מול העיניים ללא הפסקה, זהו המקום המושלם לקחת אופנוע ולא להפסיק לנסוע לעולם.
 

לינה בהאמפי

 

BOBBY ONE LOVEחדרים , מסעדה+919483167136
STAYVISTA ROOMSחדרים , מסעדה+919594022579
RAVI TEJAחדרים , מסעדה+919482164151
VJ GUEST HOUSEחדרים , מסעדה+918277171158
 

אטרקציות ועוד בהאמפי

 

HAMPI COOKING CLASSשעורי בישול+919449458740
KANWAR MASSAGEיעוץ איורבדי מאסז' וטיפולים+917831006427
GOUTHAMIסוכן נסיעות+919448146258
× שלח הודעה ב WhatsApp
Skip to content