מה קורה בהודו

הזמינו מלון ומונית בהודו באתר ההזמנות שלנו באנגלית

WHATS UP IN INDIA

המושבה הטיבטית

המושבה הטיבטית מושבה קטנה ויעד למטיילים בדלהי מידע והמלצות היכנסו

שם: המושבה הטיבטית – New Tibetan Coloy
איזור: המושבה הטיבטית היא מושבה קטנה, במקור אזור של פליטים טיבטיים. המושבה ממוקמת בתוך העיר ניו דלהי. שהיא עיר הבירה של טריטוריית הבירה הלאומית של הודו,דלהי. ובתוכה מצוי מושב הממשל המרכזי. נמצאת במרכז הודו. דלהי הינה המטרופולין ה-8 בגודלו בעולם כולו, מבחינת גודל האוכלוסייה, והשני בהודו (אחרי מומבאי). מבחינת שטח דלהי הינה הטריטורייה הגדולה ביותר בהודו.
עיר בירה: ניו דלהי
כמות תושבים:
שפה: ברובה טיבטית , אנגלית. אחוזים נמוכים יחסית של הינדית,, פנג'אבי ואורדו
דת: ברובה הינדואיזם. אחוזים יחסית נמוכים של אסלאם, סיקיזם, ג'אייניזם, נצרות ובודהיזם. (בדיקה זו על הדתות הנפוצות באיזור נעשתה על העיר ניו דלהי כולה. )
עונה: מזג האוויר הנוח ביותר הוא במהלך החודשים פברואר ומרץ. בין אפריל ליולי החום במושבה הטיבטית שבניו דלהי כבד, ועולה לעיתים קרובות על 40 מעלות. ביולי ואוגוסט מגיעים גשמי מונסונים הכבדים, המפחיתים את החום אך מלווים בעלייה בלחות, כשלאחריהם החום חוזר. החורף נמשך בין נובמבר לינואר, ומתאפיין בערפל כבד ובראות לקויה.
מונסונים: יולי- אוגוסט
איך להגיע ומאיפה: הצורה נוחה ביותר להגיע למושבה הטיבטית שבתוך העיר ניו דלהי היא דרך המטרו. תחנת Vidhan Sabhan על הקו הצהוב. היציאה היא בשער 2 ומשם ניתן לקחת ריקשות או מוניות . תחנת המטרו ממוקמת במרחק של כ2.5 ק"מ מהמושבה.
בעיר ניו דלהי יש שדה תעופה גדול ואפשר להגיע אליו מארצות שונות. בתוך ניו דלהי כולה התחבורה מאוד מפותחת, תוכלו למצוא רכבת תחתית, "מטרו"- מערכת רכבות מפותחת, אוטובוסים שיוצאים לכל חלקי הודו. בדלהי יש הסדר מוניות רחב, יש שמשתמשים ב"אובר" ובנוסף ריקשות בכל מקום.
מרחקי נסיעה מדלהי: לאגרה 209 ק"מ, לרישיקש 229 ק"מ, לג'אייפור 264 ק"מ, לפושקאר 404 ק"מ, לאמריצר 454 ק"מ, לאודאייפור 661 ק"מ, לוראנסי 793 ק"מ, למומבאי 1,428 ק"מ, לכלכותה 1,462 ק"מ, לבנגלור 2,138 ק"מ, לצ'נאי 2,175 ק"מ.
סוגי תיירות: בדלהי תוכלו למצוא את כל סוגי התיירים (רוסים/ הודים/ ישראלים /ערבים ומכל השאר) מכיוון ששם נמצא שדה התעופה המרכזי של הודו כולה (בנוסף יש את שדה התעופה במומבאי).
אך לאיזור המושבה הטיבטית לא מגיעים תיירי חוץ רבים. ומעט מאוד ישראלים. חבל.

יעדים לטיול במושבה הטיבטית

  • מסעדות רבות עם אוכל אסייתי אותנטי
  • קפה AMA – בית קפה מערבי, שונה מהמסעדות באיזור (מגישים בו בייקון)
  • השוק הטיבטי – השוק הוא חלק גדול מאוד מהמושבה כולה.
  • המנזר – במרכז המושבה ישנו מנזר טיבטי גדול, סביבו תכלו לראות לאורך כל היום נזירים טיבטיים יושבים ומחייכים לעוברים והשבים

המושבה הטיבטית סיכום

המושבה הטיבטית Mujnu Ka Tila הינה מושבה קטנה שבער הייתה אזור לפליטים טיבטיים, ממוקמת בתוך העיר ניו דלהי שבתוך טריטוריית האיחוד דלהי. טריטוריית האיחוד דלהי, היא המטרופולין ה-8 בגודלו בעולם מבחינת גודל אוכלוסייה, והשני בהודו (אחרי מומבאי). אם תצאו קצת מהאיזורים הרגילים לתיירים, קחו מונית/ ריקשה/ מטרו, למושבה הטיבטית, תמצאו שקט ורוגע. אחד הסיבות לאהבת התיירים לאיזור, היא האוכל המושלם שבה. אך אתם תאהבו אותה מסיבות נוספות, אנשי המושבה נחמדים בצורה מפתיעה, לא יפנו לזרים אם התייר עצמו לא יצור קשר עיין! (כן, אני יודעת. נשמע הזוי לניו דלהי) חווית המעבר בין המיין בזאר, הכל כך שונה אל המושבה הטיבטית נותנת תחושה של מדינה אחרת לגמרי.

× שלח הודעה ב WhatsApp