מה קורה בהודו

הזמינו מלון ומונית בהודו באתר ההזמנות שלנו באנגלית

WHATS UP IN INDIA

לה ולדאק

לה הינה עיר הבירה של מדינת לדאק אשר קיבלה נפרדות ועצמאות לאחרונה מקשמיר

שם: לה
אזור: העיר לה (ליי) הינה בירת חבל לדאק נחשבת לחלק ממדינת ג'אמו וקשמיר. ג'אמו וקשמיר הינה מדינה בצפון הודו, בהרי ההימלאיה, גובלת בצפון ובמזרח בסין בחבלים שינג'יאן וטיבט, במערב ובצפון- מערב בפקיסטן ובדרום- במדינות הודו- הימאצ'ל פראדש ופנג'אב. מדינת ג'אמו וקשמיר מחולקת לשלושה חלקים עיקריים – ג'אמו, עמק קשמיר ולדאק.
עיר בירה: ג'אמו (עיר הבירה של מדינת ג'אמו וקשמיר כולה)
כמות תושבים: 30,870 (2011)
שפה: קשמירית ואורדו
דת: אסלאם, הינדואיזם, בודהיזם וסיקיזם
עונה: העונה המומלצת לחבל קשמיר הינה בין החדשים אפריל לאוקטובר – מזג אוויר יבש ונעים. אך בלה האקלים יותר קיצוני, בימי החורף הקשים, אוקטובר עד מרץ הטמפרטורה עלולה לרדת עד מתחת למינוס 18 מעלות צלזיוס, ובימי הקיץ- יולי עד אוגוסט, טמפרטורה יכולה להגיע למעלה מ-30 מעלות. לכן, במרבית ימי השנה הדרך ללה חסומה בעקבות מפולות שלים אשר חוסמות את הדרכים. וכן שדה התעופה נסגר בימים קשוחים.

איך להגיע ומאיפה:
מקשמיר/ מנאלי/ ניו דלהי ללה (Leh) – תיירים רבים מעדיפים לדלג על אחת הדרכים הנחשבות למסוכנות ביותר, ולוקחים טיסה מניו-דלהי ישירות לשדה התעופה של לדאק. אך בכל זאת ישנם תיירים רבים שרוצים להרוויח את הדרך היפה וכמובן גם לחסוך את הוצאות הטיסה, מכאן שניתן לקחת ג'יפ ממנאלי ללה, לרוב עוצרים לישון לילה בדרך וממשיכים בנסיעה של יומיים. אך אם תרצו לצאת מקשמיר ללה, ישנם שתי אופציות – ג'יפ (בדרך כלל גם נסיעה של יומיים) או אוטובוס ממשלתי, האוטובוס יוצא בשמונה בבוקר מסרינגר ללה, גם כאן הנסיעה אורכת יומיים, עם עצירה של לילה בעיר קארגיל (Kargil), ההגעה ללה מתוכננת לצהרי היום השני.

התניידות ודרכי הגעה מדינת ג'אמו וקשמיר בכללי – התחנה המרכזית במדינה ממוקמת בבירת קשמיר – סרינגר, ממנה תוכלו לקחת אוטובוסים או ג'יפים לג'אמו, משך הנסיעה הוא כ-6 שעות. לג'אמו ניתן להגיע אף מדרמסלה, הנסיעה היא נסיעה יומית- יוצאת בבוקר. גם לעיר פט'אנקוט, מפט'אנקוט יוצאים אוטובוסים אל מנאלי, אמריצר, דרמסלה ודלהי. העיר נמצאת במרחק שעתיים מג'אמו.
מומלץ להגיע לקשמיר בג'יפ מכיוון שיש המספרים שהנסיעה לקשמיר בלוקאל (אוטובוס מקומי) קשה, עוברת בדרכים תלולות ולעיתים האוטובוס עשוי להיתקע בגלל מפולות סלעים על הכבישים. בנוסף במקרים רבים אין מספיק מקומות ישיבה באוטובוס ותאלצו לעבור חלק מהנסיעה בעמידה. אך בכל זאת, תזכרו שגם זו חוויה.

הניידות בין ההרים והמחוזות בג'אמו וקשמיר היא ברובה אוטובוסים/ סמי סליפר.
סוגי תיירות: במדינת ג'אמו וקשמיר ישנם מכל סוגי התיירים אך יחסית מעט ישראלים. האזור נחשב למוסלמי למדי ולא חובב ישראל כמו שאר הודו. אך לה שונה משאר חלקי המדינה, לחבל לדאק אין אזהרות מסע חמורות, המקום שקט ואוהב ישראלים, גם שם תמצאו אזורים עם שלטים בעברית ואף בית חבד פעיל ביותר.
 

יעדים לטיול בלה בחבל לדאק:

 
  • טיולי אופניים בלה- לשאול סוכנויות במקום. ג'יפ לוקח עד קצה ההר ומשם יורדים באופניים.
  • טיול בעמק נוברה
  • אגם פאנגונג כ-5 שעות נסיעה מלה
  • אגם מורירי כ-5 שעות נסיעה מלה
  • פסטיבל המסכות בודהיסטי אזור לה
  • רפטינג מדברי- לה
  • ארמון לה
  • לינה בעמק נוברה, כפר טורטוק
 

חבל לדאק סיכום

 
לה הינה עיר הבירה של חבל לדאק אשר ממוקם בתוך שטחה של מדינת ג'אמו קשמיר, בחלקה הצפוני. ג'אמו וקשמיר היא המדינה היחידה בהודו שנהנתה עד לאחרונה מאוטונומיה מיוחדת והיחידה בהודו שלה יש דגל וחוקה משלה. הנופים במדינה הם בין היפים ביותר בכל תת היבשת- הרים מושלגים, גבעות מיוערות, פריחה מושלמת ,קרחונים ופלגי מים. בקשמיר נמצאים אתרי טיפוס הרים, מהטובים ביותר בהודו ובנוסף להם אתרי סקי מעולים. אז אם החלטתם להיות אמיצים ולהצפין עד לחבל לדאק, תמצאו אזור קסום שיש שיטענו שאינו "מרגיש" הודו כלל. העיר כובשת בעוצמתה וביופייה, מכל חלון פשוט בגסטהאוס נשקף נוף חלומי של הרים מושלגים ואדמה דמויי ירח (אדמה בגווני אפור וחימר המזכירים את הירח). העיר שווה ללא ספק את המסע , אם בחרתם לקחת את הדרך הקשה או לנסוע בג'יפ את הדרך, תגלו שהדרך פה היא חלק גדול מהחוויה. אי אפשר להוריד את העיניים מנופים עוצרי נשימה.
 
בלה ולאדק הם אזורים מדבריים כפריים בגובה השמיים בין 3000-6500 מ' מעל גובה פני הים תמצאו אוכלוסיות קטנות שלמדו את החיים בתנאים הלא פשוטים של חיי גובה קור ובידוד
ורק בעשורים האחרונים אוכלוסיות אלו נפתחו לטיולי תרמילאים והשפעות חיצוניות
הדרך ללה מגיעה או ממנאלי או מקשמיר.
האיזור צחיח אבל מהמם ….בין עם זאת הדרך להגיע שהיא בכבישים הגבוהים בעולם או פשוט להיות בגסט האוס ולראות את המקדש על קצה ההר. או לצאת לטיולי יום או יותר לאגמים קפואים או נעלמים או לפסגות שמעט האנשים שכבשו אותן.
האוכלוסיה שם היא בעיקר טיבטית אך מעורבת.
ובכל זאת תמצאו פה את התפריט הרגיל ממסעדות התיירים בגואה.(לפעמים גם את אותם מלצרים שנעים עם העונה ואתכם)
יש אפשרות כמובן להגיע ללה בטיסה אופציה לא רעה למי שסובל מנסיעות ארוכות ומופתלות בגבהים מטורפים.

מקומות לינה בלה לאדק

Ti-Sei Guest House+911982252404
Haldupa Guest House+911982251374
Yartsa Guest House+919419242504
Hotel Bimla+911982252754
Norzang Holiday Home+919419178751
Oasis Villa Ladakh+919419177683
Mandalchan House+1849-205-8704
× שלח הודעה ב WhatsApp