מה קורה בהודו

הזמינו מלון ומונית בהודו באתר ההזמנות שלנו באנגלית

WHATS UP IN INDIA

עמק ארו

עמק ארו עמק במדינת קשמיר עם נוף חלומי יעד חם למטייל

שם: ארו – Aru
אזור: ארו הינו אזור תיירותי במיוחד במחוז Anantnag שבמדינת ג'אמו וקשמיר. הוא ממוקם במרחק של כ-12 ק"מ מפאלגאם ו-11 ק"מ מנהר לידר. ג'אמו וקשמיר הינה מדינה בצפון הודו, בהרי ההימלאיה, גובלת בצפון ובמזרח בסין בחבלים שינג'יאן וטיבט, במערב ובצפון- מערב בפקיסטן ובדרום- במדינות הודו- הימאצ'ל פראדש ופנג'אב. מדינת ג'אמו וקשמיר מחולקת לשלושה חלקים עיקריים – ג'אמו, עמק קשמיר ולדאק.
עיר בירה: ג'אמו
כמות תושבים: (2011)
שפה: קשמירית ואורדו
דת: אסלאם, הינדואיזם, בודהיזם וסיקיזם
עונה: העונה המומלצת לארו הינה בין החדשים מרץ עד יוני – מזג אוויר יבש ונעים.
מונסונים: יולי -ספטמבר, עדיין מזג אוויר נעים לתיירים.
איך להגיע ומאיפה: הכפר ארו ממוקם בערך שלוש שעות נסיעה מסרינגר. ניתן לקחת מונית.
התחנה המרכזית במדינה ממוקמת בבירת קשמיר – סרינגר, ממנה תוכלו לקחת אוטובוסים או ג'יפים לג'אמו, משך הנסיעה הוא כ-6 שעות. לג'אמו ניתן להגיע אף מדרמסלה, הנסיעה היא נסיעה יומית- יוצאת בבוקר. גם לעיר פט'אנקוט, מפט'אנקוט יוצאים אוטובוסים אל מנאלי, אמריצר, דרמסלה ודלהי. העיר נמצאת במרחק שעתיים מג'אמו.
מומלץ להגיע לקשמיר בג'יפ מכיוון שיש המספרים שהנסיעה לקשמיר בלוקאל (אוטובוס מקומי) קשה, עוברת בדרכים תלולות ולעיתים האוטובוס עשוי להיתקע בגלל מפולות סלעים על הכבישים. בנוסף במקרים רבים אין מספיק מקומות ישיבה באוטובוס ותאלצו לעבור חלק מהנסיעה בעמידה. אך בכל זאת, תזכרו שגם זו חוויה.
קשמיר ללה (Leh) – תיירים רבים מעדיפים לדלג על אחת הדרכים הנחשבות המסוכנות ביותר, ולוקחים טיסה מניו-דלהי ישירות לשדה התעופה של לדאק. אך בכל זאת ישנם תיירים רבים הרוצים להרוויח את הדרך היפה וכמובן גם לחסוך את הוצאות הטיסה, מכאן שניתן לקחת ג'יפ ממנאלי ללה, לרוב עוצרים לישון לילה בדרך וממשיכים בנסיעה של יומיים. אך אם תרצו לצאת מקשמיר ללה, ישנם שתי אופציות – ג'יפ (בדרך כלל גם נסיעה של יומיים) או אוטובוס ממשלתי, האוטובוס יוצא בשמונה בבוקר מסרינגר ללה, גם כאן הנסיעה אורכת יומיים, עם עצירה של לילה בעיר קארגיל (Kargil), הגעה ללה מתוכננת לצהרי היום השני.
הניידות בין ההרים והמחוזות בג'אמו וקשמיר היא ברובה אוטובוסים/ סמי סליפר.
סוגי תיירות: כל הסוגים אך יחסית מעט ישראלים. האזור נחשב למוסלמי למדי ולא חובב ישראל כמו שאר הודו. יחסית לקשמיר, ארו נחשבת למקום בטוח יחסית, מכיוון שיש בו מקבץ של תיירים רבים.
 

יעדים לטיול בארו:

 
  • הגסטהאוס הראשון – "רוחלה" – מספרים על החוויה בגסטהאוס משהו מאוד מיוחד שלא כדאי לפספס.
  • הכפר משמש נקודת מוצא לטרקים רבים לקרחוני קולאהוי.
  • נקודת יציאה לטרק רציני של שלושה ימים – לעמק Sonmarg , העמק משמש גם לקמפינג.
  • טרק Lidderwat -האיים התאומים, טרק מומלץ מאוד. 2-3 ימים.
 

ארו סיכום

 
ארו הינו כפר המשמש בעיקר בסיס מחנה עבור מטיילים שרוצים לצאת לטרקים באזור. ארו הינו כפר בשטחה של מדינת ג'אמו וקשמיר. ג'אמו וקשמיר היא המדינה היחידה בהודו שנהנתה עד לאחרונה מאוטונומיה מיוחדת והיחידה בהודו שלה יש דגל וחוקה משלה. הנופים במדינה הם בין היפים ביותר בכל תת היבשת- הרים מושלגים, גבעות מיוערות, פריחה מושלמת ,קרחונים ופלגי מים. בקשמיר נמצאים אתרי טיפוס הרים, מהטובים ביותר בהודו ובנוסף להם אתרי סקי מעולים. בעיר הבירה של קשמיר- סרינגר, תוכלו למצוא בתי סירה הניצבים על האגם. בארו האווירה שקטה ומתויירת במיוחד, לרוב זה נשמע פחות מפתה. אך באיזור קשמיר, איזור תיירותי זו נחמה. מטיילים רבים מספרים שזהו האזור עם הרגשת הבטיחות הכי חזקה במדינה. אם אתם אוהבי טרקים, אין ספק שאתם במקום הנכון.
× שלח הודעה ב WhatsApp