מה קורה בהודו

הזמינו מלון ומונית בהודו באתר ההזמנות שלנו באנגלית

WHATS UP IN INDIA

עמק ספיטי

עמק ספיטי הינו עמק במדינת ההימליאה יעד חם למטיילים!

שם: עמק ספיטי
אזור: עמק ספיטי הינו עמק במדינת הימצ'ל פרדש. העמק נקרא על שם נהר ספיטי הזורם במרכזו של העמק המנקז את מי הפשרת השלגים של ההרים המקיפים את העמק. הימאצ'ל פראדש הינה מדינה בצפון הודו אשר גובלת מדרום בהריאנה, בדרום מזרח באוטר פראדש, במזרח באוטראנצ'ל, במערב בפאנג'אב, במזרח בטיבט ובצפון בג'אמו וקשמיר. בדרהמסלה יושבת ממשלת המדינה ומטה המחוז. בכפר מקלוד גאנג' שהינו כלול בשטח המוניציפלי של דרמסלה, נמצא משכנם של הדלאי לאמה וממשלת טיבט הגולה.

עיר בירה: שימלה הינה עיר הבירה של מדינת הימאצ'ל פראדש. מחוז ספיטי ישנה עיר בירה משלו -קאזה.
כמות תושבים:
שפה: הינדי ופאהארי (בכל מדינת הימאצ'ל פרדש)
דת: ברובה בודהיזם
עונה: מומלץ מרץ עד אמצע אפריל וממחצית ספטמבר עד תחילת נובמבר.
איך להגיע ומאיפה:
יציאה ממנאלי – הרוב יוצאים בטיול מאורגן דרך סוכנויות מקומיות (טיול ג'יפים של 5 ימים) אך האמיצים והמקוריים יכולים לקחת אוטובוס מקומי (לוקל) ולהתנייד בין הכפרים באוטובוסים מקומיים. הנסיעה אורכת כ-16 שעות.
בנוסף רבים עוברים דרך העיר שימלה, עיר הבירה של הימאצ'ל, ומשם מגיעים לספיטי. גם משמלה, ניתן לקחת אוטובוס מקומי או מונית/ג'יפ.
התניידות בתוך עמק ספיטי – אם שכרתם ג'יפ, אזי שהכל יותר פשוט.
אך אם בחרתם לקחת את האופציה של אוטובוסים מקומיים, תמצאו שזוהי חוויה קסומה. ישנם אוטובוסים בים כל הכפרים, כולם יוצאים מהמרכז- קאזה. האוטובוסים מיועדים בעיקר להתניידות הילדים לבתי הספר המקומיים, כך שמומלץ להכין איתכם מראש משהו מתוק לחלק לילדים. ללא ספק מעצים את החוויה.
התמצאות במדינת הימאצ'ל:
בבהונטאר הסמוכה לקולו יש שדה תעופה, ופועלות ממנו טיסות יומיות לניו דלהי, שדה תעופה נוסף ממוקם בשימלה, השדה השלישי בעיר גאגל.
בשימלה עוברת רכבת. מסילה נוספת מחברת את הערים פאתנקוט שבפאנג'אב וג'וגינדרנגאר.
כבישים– שמונה דרכים ראשיות באורך של 1235 ק"מ נסללו במדינה. שאר הדרכים נסגרות לפעמים בשל סופות שלגים והמונסונים.
סוגי תיירות: הנסיעה לעמק ספיטי נחשבת קשה, על כן לא תראו תיירים רבים. אך ישנם תיירים מכל הסוגים והמינים.
יעדים לטיול בהימאצ'ל פראדש:
  • מנזר טאבו – זהו מתחם רחב עם 9 מקדשים ובהם ציורים עתיקי יומין בני 1000 שנים. המקום נחשב למנזר הפעיל העתיק ביותר בהודו.
  • מנזר קי – המנזר הגדול ביותר בספיטי כיום נחשב לחשוב ביותר. מהסיבה שאליו יפרוש הדלאי לאמה בסיום כהונתו!
  • גומפת דנקר – מנזר עתיק ומיוחד מכיוון שהינו שוכן על מצוק גבוהה במיוחד (4,200 מטר לפחות) ונחשב לאחד הגבוהים בעולם.
  • אגם צ'אנדרה טאל – אחת האטרקציות הנחשבות ביותר בספיטי, זהו אגם עם מים מתוקים בלב רכס ההימלאיה. אגם בגובה 4,300 מטרים מעל פני הים וצורתו דומה לסהר. רבים עוברים באגם בדרכם לעמק קינור.
 

עמק ספיטי סיכום

 
ספיטי הינו עמק במדינת הימאצ'ל. בהימאצ'ל פראדש תוכלו לקבל טעימה מכל דבר, תרבות עשירה, אוכל הודי מפואר, מסלולי הליכה (טרקים) או ישיבות ממושכות בבתי קפה, זולה מדברים אותנטית או מסיבות לאור ירח, היכרות עם העם הטיבטי, נסיעות ארוכות ויפיפיות שהן חלק נכבד מהמסע באזור. המדינה שוכנת ברובה בתחום ההימלאיה ההודית ולכן מורכבת מפסגות הרים ועמקים בהם זורמים נחלים. ספיטי הינו אזור מדברי השוכן ממזרח לטיבט, לכן רוב המקומיים באיזור הינם טיבטיים ודתם היא בודהיזם. בדרך לספיטי (אם יצאתם ממנאלי) תוכלו לעבור באחת הנקודות הגבוהות באזור 4551 מטר מעל פני הים, נקודה זאת מכונה – מעבר קונזום פאס. בעמק ישנם אגמים רבים, מנזרים עתיקים עם ציורי קיר מרשימים ששרדו בזכות מזג האוויר היבש והקר (גם בזכות הסיבה שאף אחד עוד לא ניסה לכבוש אזור נידח זה). ספיטי נותנת שקט ושלווה לתושבים ולתיירים הפוקדים אותה. בכל העמק אין כמעט בכלל קליטה ולא אינטרנט! מבורך לתקופת נופש קצרה.
× שלח הודעה ב WhatsApp