מה קורה בהודו

הזמינו מלון ומונית בהודו באתר ההזמנות שלנו באנגלית

WHATS UP IN INDIA

עמק קינור

קינור הינו עמק במדינת ההימליאה יעד חם למטייל

שם: עמק קינור
אזור: עמק קינור הינו עמק במדינת הימצ'ל פרדש. העמק נקרא על שם נהר ספיטי הזורם במרכזו של העמק המנקז את מי הפשרת השלגים של ההרים המקיפים את העמק. הימאצ'ל פראדש הינה מדינה בצפון הודו אשר גובלת מדרום בהריאנה, בדרום מזרח באוטר פרדש, במזרח באוטראנצ'ל, במערב בפאנג'אב, במזרח בטיבט ובצפון בג'אמו וקשמיר. בדרהמסלה יושבת ממשלת המדינה ומטה המחוז. בכפר מקלוד גאנג' שהינו כלול בשטח המוניציפלי של דרמסלה, נמצא משכנם של הדלאי לאמה וממשלת טיבט הגולה.
עיר בירה: שימלה הינה עיר הבירה של מדינת הימאצ'ל פראדש. לעמק קינור בירה משלו בשם ראקונג – פיו.
כמות תושבים: 84,298 (2011)
שפה: הינדי ופאהארי (בכל מדינת הימאצ'ל פראדש)
דת: ברובה בודהיזם
עונה: יוני עד יולי בנוסף, ספטמבר עד אוקטובר. בשאר חודשי השנה ומזג אוויר קר מדי לעיתים רבות הכבישים נחסמים עקב הצטברות שלג כבד.
איך להגיע ומאיפה:
יציאה ממנאלי – הרוב יוצאים בטיול מאורגן דרך סוכנויות מקומיות (טיול ג'יפים של 5 ימים) אך האמיצים והמקוריים יכולים לקחת אוטובוס מקומי (לוקל) ולהתנייד בין הכפרים באוטובוסים מקומיים. הנסיעה אורכת כ-16 שעות.
יציאה מהעיר שימלה – בנוסף רבים עוברים דרך העיר שימלה, עיר הבירה של הימאצ'ל, ומשם מגיעים לקינור. גם משמלה, ניתן לקחת אוטובוס מקומי או מונית/ג'יפ. המרחק בין שימלה לקינור הינו כ- 235 ק"מ.
התניידות בתוך עמק קינור – אם שכרתם ג'יפ, אזי שהכל יותר פשוט.
אך אם בחרתם לקחת את האופציה של אוטובוסים מקומיים, תמצאו שזוהי חוויה קסומה. ישנם אוטובוסים בין הכפרים. כדי להגיע לכפר ג'היבי, ניתן לקחת אוטובוס לכפר באנג'אר (הכפר באותו שם כמו של העמק), כ-3 שעות נסיעה דרומה מהעיר מנאלי. מבאנג'אר קחו אוטובוס או מונית לג'יבי, מרחק של כ-15 דקות נסיעה דרומה.
לכפר סארהאן ניתן להגיע מהעיירה הקרובה – ראמפור, אליה ניתן להגיע מהעיר שימלה. זמן הנסיעה המשוער הינו שעתיים.
אוטובוסים לרקונג פיו מהכפר קאלפה יוצאים מהבוקר עד שעות הערב (בערך 19:00) נסיעה של כ-30 דקות. ניתן לקחת מונית.
משימלה יוצאים אוטובוסים לכפר רקונג-פיו, ב-6:45, ו-23:45, ועוברים דרך הכפרים ראמפור וג'אורי. ניתן להגיע גם מצ'יטקול או מסאנגלה.
אזור ספיטי יוצא אוטובוס בכל יום, באזור הבירה- קאזה, האוטובוס עובר בכפרים שבדרך. ניתן לברר על זמני הנסיעה מסוכנויות מקומיות ואף מבעלי הגסטהאוסים.
התמצאות במדינת הימאצ'ל:
בבהונטאר הסמוכה לקולו יש שדה תעופה, ופועלות ממנו טיסות יומיות לניו דלהי, שדה תעופה נוסף ממוקם בשימלה, השדה השלישי בעיר גאגל.
בשימלה עוברת רכבת. ומסילה נוספת מחברת את הערים פאתנקוט שבפאנג'אב וג'וגינדרנגאר.
כבישים– שמונה דרכים ראשיות באורך של 1235 ק"מ נסללו במדינה. שאר הדרכים נסגרות לפעמים בשל סופות שלגים והמונסונים.
סוגי תיירות: הנסיעה לעמק קינור נחשבת קשה נפתחה לתיירות חוץ לא מזמן (בערך 40 שנה), על כן לא תראו תיירים רבים. אך ישנם תיירים מכל הסוגים והמינים.
 

יעדים לטיול בעמק קינור:

 
  • ג'היבי – זהו כפר בגובה 1800 מטר בערך, כפר קסום הממוקם בעמק באנג'אר המוריק, רבים עוברים בו בדרכם לעמק ספיטי וקינור. העמק יפיפיה ויש אומרים שמזכיר את עמק פרוואטי הסמוך.
  • דולי גסטהאוס – זהו גסטהאוס מומלץ בכפר ג'יבי ובו מסעדה צמודה אשר משמשת נקודת מפגש ובילוי לתיירים רבים בעמק.
טלפון לגסטהאוס – 91-1903227034
דוא"ל : doliguesthome1956@yahoo.co.in
  • המפל – המפל צמוד לכפר ג'יבי, מרחק של מספר דקות הליכה, ישנה בריכה קטנה מתאימה לשכשוך.
  • הכפר צ'אני – הכפר קרוב לג'יבי, הכפר מעוצב עוד בסגנון סיני בזכות מבני העץ הרבים. בדרך בין הכפרים חולפים על פני מקדש שארינגי-באגי, למקדש נוף פסטורלי. המסלולן מתחיל בצ'אילאדהאר, כ-3 ק"מ מצפון לג'יהבי, ובדרך עוברים על פני בוסתני תפוחים וחורשות ארזים.
  • הכפר סאראהאן – הכפר בגובה 2,313 מטר. כפר פסטורלי הממוקם במערב קינור, שוכן על הרכס המוריק וצופה על נהר הסוטלג'. הכפר מפורסם בזכות מקדש בהימאקאלי המוקדש לאלה קאלי – אלת הזמן, השינוי וההרס.
  • תצפית ציפורים – בצמוד מקדש בהימאקאלי ישנו מרכז רבייה לציפורים נדירות כמו פסיונים והמונאל – אלו הציפורים הרשמיות של מדינת הימאצ'ל פראדש (ציפור שנראית כמו הכלאה של טווס וחולגה).
  • העיירה רקונג- פיו -זוהי בירתו של עמק קינור (2,290 מטר) הינה עיירה גדולה ומודרנית יחסית לאזור. בעיירה ניתן להוציא היתרי כניסה למעבר בין ספיטי וקינור. בעיירה תוכלו למצוא אינטרנט, סוכנויות להחלפת כספים וכו'.
  • הכפר קאלפה – כפר עתיק יומין, בין כ-500 שנה. הינו המרכזי בעמק קינור ושוכן על ראש הרכס מעל עיירת הבירה רקונג-פיו.
  • סאנגלה – כפר קטן בגובה 2,650 מטר, ממוקם במרכז העמק אשר נושא את שמו. לאורך הכפר והעמק זורם נהר הבאספה הנשפך לסוטלאג'.
  • אגם צ'אנדרה טאל – אחת האטרקציות הנחשבות ביותר בקינור, זהו אגם עם מים מתוקים בלב רכס ההימלאיה. אגם בגובה 4,300 מטרים מעל פני הים וצורתו דומה לסהר. רבים עוברים באגם בדרכם לעמק ספיטי.
 

עמק קינור סיכום

 
קינור הינו עמק במדינת הימאצ'ל. בהימאצ'ל פראדש תוכלו לקבל טעימה מכל דבר, תרבות עשירה, אוכל הודי מפואר, מסלולי הליכה (טרקים) או ישיבות ממושכות בבתי קפה, זולה מדברים אותנטית או מסיבות לאור ירח, היכרות עם העם הטיבטי, נסיעות ארוכות ויפיפיות שהן חלק נכבד מהמסע באזור. המדינה שוכנת ברובה בתחום ההימלאיה ההודית ולכן מורכבת מפסגות הרים ועמקים בהם זורמים נחלים. קינור הינו אזור המלא בצמחייה ועצים ירוקים, שונה מעמק ספיטי הצמוד. שוכן ממזרח לטיבט, לכן רוב המקומיים באזור הינם טיבטיים ודתם היא בודהיזם. בדרך לספיטי וקינור (אם יצאתם ממנאלי) תוכלו לעבור באחת הנקודות הגבוהות באיזור 4551 מטר מעל פני הים, נקודה זאת מכונה – מעבר קונזום פאס. בעמק תוכלו לראות שילוב יפה של הינדואיזם ובודהיזם ונותן ביטוי שתי הדתות החיות זו לצד זו באהבה ובשלום. המקומיים ידועים בחביבות שלהם, טיול בעמק קינור הינו תרגום לשקט, שלווה וחופש מהעולם החיצון. אז תהנו.
× שלח הודעה ב WhatsApp