מה קורה בהודו

הזמינו מלון ומונית בהודו באתר ההזמנות שלנו באנגלית

WHATS UP IN INDIA

פולגה

פולגה הינו כפר בעמק פארווטי במדינת ההימליאה יעד חם למטיילים!

שם: הכפר פולגה
אזור: פולגה הינו כפר בעמק פרוואטי שבמדינת הימאצ'ל פראדש. הימאצ'ל פראדש הינה מדינה בצפון הודו אשר גובלת מדרום בהריאנה, בדרום מזרח באוטר פראדש, במזרח באוטראנצ'ל, במערב בפאנג'אב, במזרח בטיבט ובצפון בג'אמו וקשמיר. בדרהמסלה יושבת ממשלת המדינה ומטה המחוז. בכפר מקלוד גאנג' שהינו כלול בשטח המוניציפלי של דרמסלה, נמצא משכנם של הדלאי לאמה וממשלת טיבט הגולה.
עיר בירה: שימלה
כמות תושבים:
שפה: הינדי ופאהארי (שפה רישמית בהימאצ'ל כולה)
דת:
עונה: העונה המומלצת ביותר לטייל בפרוואטי (פולגה) היא בין החודשים אפריל עד סוף ספטמבר. למרות שזוהי עונת הקיץ באזור, מומלץ להצטייד בלבוש חם בשעות הערב. במהלך היום הטמפרטורות נעות בין 15 ל-20 מעלות אך לעיתים יכול להיות גשום גם במהלך היום. הלילות יותר קרירים, סביבות ה-10 מעלות.
איך להגיע ומאיפה: פרוואטי הינה אחת היעדים הפופולאריים וחלק ממרכז "שביל החומוס" לכן התחבורה אליה נעשתה נוחה ביותר. ישנם מספר מקומות מרכזיים מהם מגיעים רוב המטיילים:
דלהי – ניתן להגיע מדלהי לקאסול (פרוואטי) בכמה צורות, סמי-סליפר (אוטובוס לילי), זמן הנסיעה המשוער הוא כ-12 שעות. לרוב האוטובוס מגיע עד לבונתאר ומבונתאר ניתן לקחת אוטובוס מקומי או מונית.
אופציה נוספת, להשכיר ג'יפ עם נהג צמוד, יותר יקר אך בכל זאת מהיר ונח, אפשר לעצור בכל מקום שרוצים.
מנאלי – ממנאלי לקאסול (פרוואטי) ניתן להגיע באוטובוס לילי או לשכור ג'יפ כולל נהג. בנוסף לאוהבי חוויות שינינו, אוטובוס מקומי – לוקאל, זמן הנסיעה המשוער הוא כ-12 שעות.
אמריצר – ניתן לעבור דרך אמריצר ולהרוויח עוד מקום בדרככם אל עמק פרוואטי. זוהי עיר במדינת פנג'אב בה נמצא מקדש הזהב הידוע. רוב המטיילים רואים את אמריצר כעצירה של לילה או שניים. ומשם ניתן להמשיך באוטובוס לקאסול במרכז עמק פרוואטי. גם מכאן ישנה אופציה נוחה יותר, לשכור ג'יפ.
רישיקש – תיירים רבים מגיעים מרישיקש לכיוון עמק פרוואטי.
מקאסול בעמק פרוואטי לפולגה – לכפר פולגה עולים רגלית, כחצי שעה הליכה. נוסעים עם מונית/ לוקאל לכפר הקרוב, בארשני ומשם מתחילים לצעוד. אם בחרתם לקחת אוטובוס מקומי, תשאלו את הנהג היכן הנכם צריכים לרדת כדי להגיע לכפר פולגה( בארשני אמורה להיות התחנה שלכם ואף התחנה הסופית של האוטובוס) ישנם כמה דרכים, אל תתפתו לחצות את העמק, הדרך הנוחה ביותר היא להתחיל בחציית הגשר.
סוגי תיירות: מכל הסוגים-זהו יעד פופולארי ביותר וחלק גדול משביל החומוס. רוב התיירים מגיעים לקאסול, ממשיכים אל הכפרים, המוכר ביניהם הוא פולגה.
 

יעדים לטיול בפולגה:

 
  • טוש – יש הממשיכים רגלית מהכפר פולגה אל הכפר טוש, מרחק של כשעתיים הליכה בין הרי ההימלאיה, בדרך ניתן לראות את הסכר הגדול.
  • עליה להרים המושלגים והגבוהים באזור.
יער הפיות – אולי האטרקציה הפופולארית ביותר בעמק פרוואטי, היער מתחיל ממש בצמוד לכפר וממשיך במעלה הר ענק. אם תראו פיות באזור, בבקשה תכתבו לנו בתגובות!
 

הכפר פולגה – סיכום

 
פולגה הינו כפר קטן בעמק פארווטי שבמדינת הימאצ'ל פראדש. בהימאצ'ל פראדש תוכלו לקבל טעימה מכל דבר, תרבות עשירה, אוכל הודי מפואר, מסלולי הליכה (טרקים) או ישיבות ממושכות בבתי קפה, זולה מדברים אותנטית או מסיבות לאור ירח, היכרות עם העם הטיבטי, נסיעות ארוכות ויפיפיות שהן חלק נכבד מהמסע באזור. המדינה שוכנת ברובה בתחום ההימלאיה ההודית ולכן מורכבת מפסגות הרים ועמקים בהם זורמים נחלים.פולגה הינו כפר הצמוד ליער הפיות המפורסם, כן כן, הרבה אנשים שחוזרים מיום ספורט מעידים על פיות רבות המסתתרות בצמרות העצים.
× שלח הודעה ב WhatsApp