מה קורה בהודו

הזמינו מלון ומונית בהודו באתר ההזמנות שלנו באנגלית

WHATS UP IN INDIA

קאסול

קאסול הינו כפר השוכן על גדות נהר פארווטי יעד חם ופופולארי למטייל!

שם: קאסול
אזור: קאסול הינו כפר השוכן על גדות נהר פרוואטי שבמדינת הימאצ'ל פראדש. הימאצ'ל פראדש הינה מדינה בצפון הודו אשר גובלת מדרום בהריאנה, בדרום מזרח באוטר פרדש, במזרח באוטראנצ'ל, במערב בפאנג'אב, במזרח בטיבט ובצפון בג'אמו וקשמיר. בדרהמסלה יושבת ממשלת המדינה ומטה המחוז. בכפר מקלוד גאנג' שהינו כלול בשטח המוניציפלי של דרמסלה, נמצא משכנם של הדלאי לאמה וממשלת טיבט הגולה.
עיר בירה: שימלה
כמות תושבים:
שפה: הינדי ופאהארי
דת:
עונה: העונה המומלצת ביותר לטייל בקאסול היא בין החודשים אפריל עד סוף ספטמבר. למרות שזוהי עונת הקיץ באזור, מומלץ להצטייד בלבוש חם בשעות הערב. במהלך היום הטמפרטורות נעות בין 15 ל-20 מעלות אך לעיתים יכל להיות גשום גם במהלך היום. הלילות יותר קרירים, סביבות ה-10 מעלות.
איך להגיע ומאיפה: קאסול הינה אחת היעדים הפופולאריים וחלק ממרכז "שביל החומוס" לכן התחבורה אליה נעשתה נוחה ביותר. ישנם מספר מקומות מרכזיים ומהם מגיעים רוב המטיילים:
דלהי – ניתן להגיע מדלהי לקאסול בכמה צורות, סמי-סליפר (אוטובוס לילי), זמן הנסיעה המשוער הוא כ-12 שעות. לרוב האוטובוס מגיע עד לבונתאר ומבונתאר ניתן לקחת אוטובוס מקומי או מונית.
אופציה נוספת, להשכיר ג'יפ עם נהג צמוד, יותר יקר אך בכל זאת מהיר ונח, אפשר לעצור בכל מקום שרוצים.
מנאלי – ממנאלי לקאסול ניתן להגיע באוטובוס לילי או לשכור ג'יפ כולל נהג. בנוסף לאוהבי חוויות שינינו, אוטובוס מקומי – לוקאל, זמן הנסיעה המשוער הוא כ-12 שעות.
אמריצר – ניתן לעבור דרך אמריצר ולהרוויח עוד מקום בדרככם אל קאסול. זוהי עיר במדינת פנג'אב בה נמצא מקדש הזהב הידוע. רוב המטיילים רואים את אמריצר כעצירה של לילה או שניים. ומשם ניתן להמשיך באוטובוס לקאסול. גם מכאן ישנה אופציה נוחה יותר, לשכור ג'יפ.
רישיקש – תיירים רבים מגיעים מרישיקש לכיוון קאסול
סוגי תיירות: מכל הסוגים-זהו יעד פופולארי ביותר וחלק גדול משביל החומוס.

 

יעדים לטיול בקאסול:

 

ישנם כפרים רבים סביב העיר קאסול

  • טוש – הכפר טוש ממוקם במרחק של כשעתיים נסיעה מקאסול. ישנם אוטובוסים מקומיים (לוקאל) מומלץ לבדוק שעות עם המקומיים. תיירים רבים לוקחים מונית עד לטוש.
  • פולגה – לכפר פולגה עולים רגלית, כחצי שעה הליכה. נוסעים עם מונית/ לוקאל לכפר הקרוב ומשם מתחילים לצעוד.
  • גראן – הכפר גראן הינו כפר יחסית קרוב לקאסול והרוב עולים אליו בהליכה ישירות מקאסול. הדרך מלווה בסימוני דרך.
  • בנוסף ישנם עוד כמה כפרים (ניתן לשאול בכל סוכנות באיזור על דרכי הגעה) מלנה, קיריגנגה, קאלגה, מאניקאראן ועוד.
  • שארמה – זהו גסטהאוס קטן עם "מסעדה" ביתית. אתם שואלים למה זה נמצא ברשימת האטרקציות המומלצות, לכו ותגלו.
 

קאסול סיכום

 
קאסול הינו כפר במרכז עמק פארווטי שבמדינת הימאצ'ל פראדש. בהימאצ'ל פראדש תוכלו לקבל טעימה מכל דבר, תרבות עשירה, אוכל הודי מפואר, מסלולי הליכה (טרקים) או ישיבות ממושכות בבתי קפה, זולה מדברים אותנטית או מסיבות לאור ירח, היכרות עם העם הטיבטי, נסיעות ארוכות ויפיפיות שהן חלק נכבד מהמסע באזור. המדינה שוכנת ברובה בתחום ההימלאיה ההודית ולכן מורכבת מפסגות הרים ועמקים בהם זורמים נחלים. בקאסול תמצאו אווירה ישראלית, יש הקוראים באזור "מיני ישראל". שלטים בעברית, רוכלים הדוברים עברית ואוכל ישראלי לרוב. הרבה רואים בקאסול כתחנת מעבר לכפריו הרבים של עמק פרוואטי

פרווטי וואלי

797
829
827

קאסול

איך להגיע ולאן להמשיך מקאסול,סוכני נסיעות מקאסול ומידע אידיאלי על תחבורה בקאסול וכל מה שמסביב.

הכפרים מסביב

גסט האוס ועוד מגוון מידע על הכפרים מסביב לקאסול בעמק פארווטי

מסעדות

רבים ישראלים שמטיילים בהודו מחפשים מסעדות טבעוניות או צמחוניות מסעדות מקומיות אוכל הודי או טיבתי ובכלל מה מצב המסעדות שיש באזור, אילו המלצות יש על המקום ומהם המנות המומלצות.

× שלח הודעה ב WhatsApp