מה קורה בהודו

הזמינו מלון ומונית בהודו באתר ההזמנות שלנו באנגלית

WHATS UP IN INDIA

שימלה

שימלה עיר הבירה של מדינת ההימליאה

שם: שימלה
אזור: שימלה הינה עיר הבירה של מדינת הימאצ'ל פראדש , לשעבר בירת הקיץ של הודו הבריטית.מחוז שימלה נמצא במרכז רכס הרי ההימלאיה המערבית. הימאצ'ל פראדש הינה מדינה בצפון הודו אשר גובלת מדרום בהריאנה, בדרום מזרח באוטר פראדש, במזרח באוטראנצ'ל, במערב בפאנג'אב, במזרח בטיבט ובצפון בג'אמו וקשמיר. בדרהמסלה יושבת ממשלת המדינה ומטה המחוז. בכפר מקלוד גאנג' שהינו כלול בשטח המוניציפלי של דרמסלה, נמצא משכנם של הדלאי לאמה וממשלת טיבט הגולה.
עיר בירה: שימלה
כמות תושבים: 169,578 (2011)
שפה: הינדי ופאהארי
דת:
עונה: מומלץ מרץ עד אמצע אפריל וממחצית ספטמבר עד תחילת נובמבר.
איך להגיע ומאיפה: שימלה נחשבת לאחת הערים המפותחות באזור ולכן התחבורה בה נחשבת נוחה.
ישנה רכבת ישירה מדלהי לשימלה וכן אוטובוס ישיר אף ממנאלי. מדרמסלה ישנו אוטובוס ישיר מהתחנה המרכזית. גם מצ'אנדיגאר ישנה רכבת (המכונה רכבת הצעצוע, בגלל גודלה).
טיסה – בישמלה ישנו שדה תעופה (ישנם שדות תעופה נוספים בהימאצ'ל -בבהונטאר ובגאגל.
רכבת – בשימלה עוברת רכבת. ומסילה נוספת מחברת את הערים פאתנקוט שבפאנג'אב וג'וגינדרנגאר.
כבישים – שמונה דרכים ראשיות באורך של 1235 ק"מ נסללו במדינת הימאצ'ל פראדש. שאר הדרכים נסגרות לפעמים בשל סופות שלגים והמונסונים.
תחבורה בתוך העיר שימלה – בשימלה אין ריקשות בכלל! רוב התניידות בתוך שימלה הינה רגלית. אם עליכם לקחת עמכם תיקים ומזוודות, יש אופציה לשכור פורטר.
רבים מתארגנים על עצמם בשימלה וממשיכים משם לעמק קינור או לעמק ספיטי. בעיר ישנו משרד ממשלתי ולכן ניתן להוציא פרמיטים נחוצים.
סוגי תיירות: שימלה אינה פופולרית בקרב מטיילים ישראלים רבים. אך תמצאו בה תיירים מכל הסוגים אשר סקרנים לראות איך נראית עיר אשר שמשה עיירת נופש לבריטים.
 

יעדים לטיול בשימלה:

 
  • בשימלה תמצאו אווירה עירונית, מסעדות רבות, חנויות בגדים מפוארות, חנויות ספרים ועוד.
  • המדרחוב – שדרת חנויות רבות מכל הסוגים, מרכז שימלה.האזור מבלבל, יש שהרגישו שהם בעיירה אירופאית לכמה דקות.
  • שוק הירקות – Sabzi Mandi
  • כנסיית Christ – הכנסייה יפיפיה ומעוטרת בחלונות ויטראז' מיוחדים.
  • הארמון הבריטי – Viceregal Lodge – כיום, משמש ארמון כמכון מחקר הודי. בעבר היה ארמון זה, ארמון מפואר אשר שימש את המשנה למלך בריטניה.
  • מקדש ג'אקהו – זהו מקדש המיוחס לאל הקופים, הנומאן. למקדש ניתן להגיע מהנקודה הכי גבוהה של מרכז העיר, הנקראת סקנדל פוינט, ומשם הליכה קצת תלולה אך שווה את העלייה.
 

שימלה סיכום

 
שימלה הינה עיר הבירה של הימאצ'ל פראדש. בהימאצ'ל פראדש תוכלו לקבל טעימה מכל דבר, תרבות עשירה, אוכל הודי מפואר, מסלולי הליכה (טרקים) או ישיבות ממושכות בבתי קפה, זולה מדברים אותנטית או מסיבות לאור ירח, היכרות עם העם הטיבטי, נסיעות ארוכות ויפיפיות שהן חלק נכבד מהמסע באזור. המדינה שוכנת ברובה בתחום ההימלאיה ההודית ולכן מורכבת מפסגות הרים ועמקים בהם זורמים נחלים.בשימלה תמצאו אווירה קצת שונה, אל תיבהלו אם יבקשו מכם טיפ כחלק מתשלום רגיל במסעדה, מקומות רבים לוקחים בנפרד על השירות (כן, כן. תרגישו בבית).

חדרים ועוד

שירות מוניות ועזרה בנסיעותסוכן נסיעות+919418077093
VALLY FACING CHARMING ROOMSחדרים+919902000049
YMCAחדרים+911772652375
HOTEL DREAMLANDחדרים+911772653005
TRAVEL HIMDARSHANסוכן נסיעות+919816088388
× שלח הודעה ב WhatsApp